fbpx
Fotobudka, fotolustro zamiast sesji zdjęciowej w przedszkolu?

Data

Fotobudka, fotolustro zamiast sesji zdjęciowej w przedszkolu? TAK!

Postaram się solidnymi argumentami przekonać Was do tego, że fotolustro to świetna alternatywa dla tradycyjnego fotografa.

Zacznijmy od tego, czy pamiętacie swoje zdjęcia z dzieciństwa właśnie z sesji przedszkolnych/szkolnych? Zapewne z sentymentem do nich wracacie. Jednak ostatnimi czasy stały się one…bardzo jednolite.

Przykład: rok temu byłem w odwiedzinach u znajomego w Wodzisławiu Śląskim, który miał zdjęcie swojej pociechy włożone w ramkę i dumnie prezentowała się nad kominkiem. Zdjęcie niby ładne: mały brzdąc w stroju wojskowego pilota na tle latających w przestworzach samolotów. Pomyślałem sobie: ale teraz robią „inne” zdjęcia. Minęło kilka tygodni i pojawiłem się tym razem u swojego kuzyna w okolicach Bytomia i ku mojemu zaskoczeniu na lodówce wisiało niemal identyczne (oczywiście inne dziecko ;P ) zdjęcie w tym właśnie stroju wojskowego pilota.
Zacząłem się zastanawiać, jakie jest prawdopodobieństwo że w tak dużej odległości może się pojawić podobne zdjęcie. Okazuje się, że bardzo duże bo gdy zrobiłem wywiad wśród znajomych to tego typu zdjęcia są praktycznie w każdym mieszkaniu (czasem pojawia się inny wariant, np. w stroju kucharza).

I proszę mnie źle nie zrozumieć. Te zdjęcia są pięknie zrobione, wyglądają bardzo fajne, ale według mojej opinii są po prostu nudne, niczym się nie wyróżniają no i przede wszystkim na tych zdjęciach dzieci są po prostu albo smutne albo znudzone – jakby przymuszone do pozowania. Jednak zastanówcie się nad tym ile takich samych zdjęć jest w całej Polsce? Setki? Tysiące? Ale powtórzę to co powiedziałem wcześniej, jest to moja opinia i jeśli rodzicom podoba się taka forma zdjęcia to ja tego nie neguje 🙂

Teraz natomiast chciałbym Wam przedstawić argumenty, które przemawiają za fotobudka, fotolustrem. Wyobraźcie sobie, dowolny strój i dowolne tło (wszystko zmieniane i ubierane w czasie sesji, nie trzeba o tym decydować z wyprzedzeniem), sesja wykonywana w wariancie solo (tylko jedno dziecko) lub z przyjaciółmi – jedno dla rodziców, drugie zostawia sobie maluch. Wyobraźcie sobie te uśmiechy na twarzach swoich pociech.

Fotolustro to nie jest tylko zdjęcie, to jest zabawa podczas której dzieciaki pokazują swoją kreatywność- dziesiątki strojów, gadżetów, peruk, itp.. Zdjęcie jest od razu drukowane (format paska 5×15 lub pocztówki 10×15), co oznacza, że nie trzeba na nie czekać tylko od razu mamy je w dłoni. I gwarantuje Wam, te zdjęcia nie będą nudne, dzieciaki na zdjęciach będą prze szczęśliwe i pełne energii 🙂 No i najważniejsze…dwóch takich samych zdjęć nie znajdziecie! Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie zdjęcia przesyłamy Wam w formie elektronicznej i jeśli któreś się Wam spodoba, możecie już samodzielnie wydrukować.

A teraz wyobraźcie sobie, że wygrzebujecie takie zdjęcie za 20-30 lat a na nim stara „banda” z przedszkola, (pełna uśmiechu i w śmiesznych strojach), która zawsze zjadała podwieczorek przed wszystkimi! 🙂